Podsłuchaj! s03e01

Podsłuchaj! - logoJest nam bardzo miło rozpocząć kolejny sezon z Podsłuchaj!

W pełni sił zabieramy się za pracę nad naszym blogiem, a zmian zapowiada się wiele. Przede wszystkim większość członków Aparatu Podsłuchowego (prócz Marty, która jest na ostatnim roku) zakończyła swoją przygodę na muzykologii. Aleksandra rozpoczęła studia doktoranckie, a Dobrochna, Paweł i Ihor już niedługo obronią swoje prace magisterskie. Jest to dla nas czas, w którym poszukujemy swojej drogi zawodowej, weryfikujemy nasze wcześniejsze plany i mierzymy się z dorosłością. Nie zmienia to jednak faktu, że ten blog pozostaje naszą pasją i nie zamierzamy z niej rezygnować! Naszym najbliższym planem jest przeprowadzka Podsłuchaj! na nowy serwer, abyśmy mogli lepiej zarządzać stroną, a także by była ona dla Was przyjaźniejsza. Nadal poszukujemy osób do współpracy. Niedługo w Poznaniu pojawią się plakaty informujące o tym, ale już teraz zapraszamy wszystkich pasjonatów muzyki! Tyle o nas, a teraz czas przejść do najnowszego numeru :)

Lekturę proponujemy rozpocząć od artykułu Pawła Najsłynniejszy program telewizyjny, o którym prawdopodobnie nie słyszeliście. Dowiecie się z niego o pewnym prezenterze telewizyjnym, który wpłynął na całą muzykę popularną. Marta w  Jak cię słyszą, tak cię piszą? w bardzo dogłębny sposób zmierzyła się z tematem początków recepcji jazzu. Czy krytycy muzyczni poznali się na tym gatunku? Dobrochna napisała kolejną część cyklu PÅ SVENSKA, który szczególnie polecamy wszystkim miłośnikom Szwecji. W swoim najnowszym artykule autorka pisze o teatrze operowym Folkoperan. Na koniec proponujemy zajrzeć do tekstu Aleksandry, w którym dowiecie się czegoś o Barbarze Buczkównie – zapomnianej kompozytorce, której muzyka jest równie skomplikowana co piękna!

Życzymy Wam miłej lektury i mamy nadzieję, że nasze comiesięczne wpisy zainspirują Was do poszerzania swoich muzycznych horyzontów.

W numerze:

 1. Najsłynniejszy program telewizyjny, o którym prawdopodobnie nie słyszeliście – Paweł
 2. Co złego, to nie ja(zz) – Marta
 3. Folkoperan – scena bez granic – PÅ SVENSKA #5 – Dobrochna
 4. Buczkówna – wyprzedzając świat o dekadę – Aleksandra

Dodatkowo dla tych, którzy myśleli, że w czasie wakacji na Podsłuchaj! hula wiatr i nie zaglądali tutaj, linkujemy najciekawsze publikacje z ostatnich miesięcy. Jest co poczytać!

Wywiady:

 • Otwarci na muzyczny świat – to cykl 5 mini wywiadów z muzykami, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami zza granicy. Rozmawiała Aleksandra Bliźniuk.
 1. Londyn, miasto sprzeczności – rozmowa z Aleksym Korniczem
 2. Wartość wielokulturowości – rozmowa z Katarzyną Zimińską
 3. Wyjazd za granicę uczy pokory – rozmowa z Wojciechem Jurkiewiczem
 4. Umysł otwarty na całe bogactwo muzyki i sztuki – rozmowa z Magdaleną Langman
 5. Światowy poziom wykonawczy – rozmowa z Bartłomiejem Milerem

Recenzje:

 1. Zagubienie na „Zagubionej autostradzie” – Dobrochna Zalas
 2. Wzięli mnie do nieba! – Aleksandra Bliźniuk

Felietony:

 1. Chrypka koryfeusza – komentarz w sprawie nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej – Dobrochna Zalas

Dodaj donos

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s