Aparat podsłuchowy

PODSŁUCHAJ! to inicjatywa stworzona w listopadzie 2013 roku przez grupę studentów muzykologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tematyka bloga jest skoncentrowana na szeroko rozumianej problematyce muzycznej. W sytuacji, w jakiej znajduje się obecnie polski rynek muzyczny – w obliczu pytań o rolę muzyki rozrywkowej oraz tzw. muzyki klasycznej; w kontekście powoli zanikającej bylejakości, lecz ciągle jeszcze istniejącego kiczu; w odniesieniu do refleksji nad prawami autorskimi; wreszcie, ze świadomością inspirującego, a jednocześnie niekontrolowanego wpływu nowych mediów na jakość dziennikarstwa i, szerzej, w trudnej sytuacji mediów traktujących o muzyce – pragniemy zabrać głos w tych żywo interesujących nas sprawach.

Nasz blog staje się coraz bardziej rozpoznawalny w muzycznym i internetowym świecie. W Konkursie na Blog Roku 2014  uzyskaliśmy 27 miejsce spośród 200 blogów w kategorii Blogi Literackie i Kulturalne. Rok później, konkurując z twórcami ponad 300 blogów z kategorii Pasje i Twórczość, znaleźliśmy się na 13 pozycji. Naszym sukcesem są także nagrody w Konkursie Krytyków Muzycznych KROPKA, w którym jedna z naszych redaktorek – Aleksandra Bliźniuk – zdobyła wyróżnienie w kategorii blogera, a także Nagrodę Redaktora Naczelnego PWM – Daniela Cichego. Ponadto, blog Podsłuchaj! objął patronatem medialnym kilka wartościowych wydarzeń muzycznych: koncert Fortuna plays Szymborska (Kórnik, 28.08.2016), koncert Pameli Howland i Stana Breckenridge’a (Poznań, Blue Note, 28.06.2016), koncert Krzesimira Dębskiego i Zagan Acoustic (Poznań, Blue Note, 17.05.2016), a także VIII Ogólnopolski Zjazd Studentów Muzykologii (9-11.05.2016, Poznań, UAM).

Jesteśmy świadomi, że nasz głos jest ważny dla miłośników muzyki, instytucji muzycznych, jak i dla samych artystów. Recenzje oraz teksty o charakterze merytorycznym, które publikujemy na łamach bloga cieszą się dużym zainteresowaniem, o czym świadczą wysokie statystyki, jak i liczne udostępnienia. Dziękujemy za zaufanie!

Kontakt mailowy podsluchaj.blog@gmail.com lub przez stronę na Facebooku.

Teksty ukazują się raz na miesiąc w kolejnych numerach.

AKTUALNY ZESPÓŁ

Paweł Kujawiak (Pan Paweł) – Student muzykologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się przede wszystkim współczesną kulturą popularną. Uwielbia współczesną muzykę niemalże każdego rodzaju.

Aleksandra Bliźniuk (Aleksandra) – Uczestniczka studiów doktoranckich na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się muzyką XX i XXI wieku, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości polskiej. Ponadto zajmują ją zagadnienia z zakresu socjologii muzyki.

Dobrochna Zalas (Melonikow) – Autorka nie jest muzykiem, ale jest studentką muzykologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jej zainteresowania oscylują wokół historii muzyki od XX wieku do czasów współczesnych. Przypatruje się kontekstom i relacjom miedzy sztukami, a także szuka muzyki.

Marta Szostak – Absolwentka kulturoznawstwa i studentka muzykologii. Entuzjastka obserwowanej rzeczywistości. Fanka krytyków muzycznych z prawdziwego zdarzenia. Pisze dużo i chętnie, a o muzyce to już zwłaszcza. Interesuje się jazzem, muzyką rozrywkową oraz socjologią i estetyką muzyki.

Ihor Wasylik (Vasylus) – Student muzykologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się głównie muzyką etniczną, tradycyjną i folklorem, jak również szeroko rozumianą muzyką popularną. Dodatkowym aspektem jego rozważań jest kontekst kulturowy i społeczny w muzyce.

GOŚCINNIE

Magdalena Mateja (M-M) 

Anna Sobczak (Pikku Myy)

BYLI CZŁONKOWIE:

Adrian Matuszak

Michalina Koreike (Michalina)

Anna Komendzińska (Anka) 

aktualizacja: 21.04.2016

Dodaj donos

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s