Podsłuchaj! nr 19

Logo Podsłuchaj! Ćwierćnuta i wykrzyknik

Drodzy Podsłuchiwacze!

Witamy na naszej nowej domenie! Rozgośćcie się, zostańcie jak najdłużej i odwiedzajcie nas jak najczęściej. Od dziś z dumą prezentujemy się jako podsluchaj.pl i niech ta nazwa idzie dalej w świat! Zapomnijcie o naszym starym, wordpressowym adresie i zapiszcie ten jako ulubiony! Czytajcie nas, polecajcie, udostępniajcie, komentujcie i spierajcie się z nami, bo bez Waszego odzewu nasza praca traci sens. Mamy nadzieję, że ta przeprowadzka polepszy, od strony wizualnej, czytanie Podsłuchaj! My cieszymy się jak dzieci i z jeszcze większą ochotą zabieramy do pracy nad naszym blogiem. Jeśli macie jakieś uwagi odnośnie nowego Podsłuchaj!, zachęcamy do dzielenia się nimi z nami! Czekamy na Wasze maile, wiadomości na fanpage’u i komentarze! Nie przedłużając – zapraszamy do lektury pierwszego numeru na nowej domenie!

Na początek proponujemy tekst Aleksandry. Autorka dała ponieść się fantazji, wykonała szereg detektywistyczno-muzykologiczno-dziennikarskich badań i stworzyła nowy dekalog. Czy udało jej się zbawić świat i rozwiązać odwieczny spór między krytykami a kompozytorami? Zobaczcie sami!

Marta wpadła tym razem po uszy! Kim jest najnowszy wybranek jej muzycznego serca? Czym zachwycił ją drobny, rozczochrany chłopak w za dużej koszulce i spodniach-pumpach? Tego nie ogarniesz! ;-)

W 19. numerze Podsłuchaj! przygotowaliśmy cztery teksty. Dobrochna napisała recenzję książki Beaty Bolesławskiej-Lewandowskiej pt. Panufnik. Architekt emocji. Książka jest zbiorem dwunastu rozmów, które autorka przeprowadziła z osobami związanymi z kompozytorem: wykonawcami jego muzyki, rodziną, przyjaciółmi etc. Jaki obraz wyłania się z tych wywiadów? Przeczytajcie recenzję pt. Dwanaście spojrzeń na Andrzeja Panufnika.

Po formę recenzji sięgnął także Paweł trzymając w ręku świeżutką płytę projektu Czarny Pies, której pomysłodawcą jest Leszek Winder! Obok tego legendarnego gitarzysty na płycie grają Jan Gałach, Irek Głyk, Michał Kielak, Mirek Rzepa i Krzysztof Ścierański. Przeczytajcie o tym czy wielkie nazwiska są pewnikiem wielkiej płyty?

Życzymy satysfakcjonującej lektury!

PS W najbliższym czasie pojawi się także recenzja najnowszej płyty Macieja Fortuny!

Aleksandra Bliźniuk

Spis treści:

  1. Huzia na krytyka! – Aleksandra
  2. To jest Collier, tego nie ogarniesz! –  Marta

Recenzje:

  1. Dwanaście spojrzeń na Andrzeja Panufnika – Dobrochna
  2. Wataha psów – Paweł
  3. She’s got rythym – Marta
  4. Portret kobiecy – Kalina®– Aleksandra
  5. Inny świat – nasz świat – Dobrochna

Dodaj donos

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s