Podsłuchaj! nr 17

 

Logo krągłeKolejny sezon Podsłuchaj! właśnie dobiega końca. Ostatnie dziewięć miesięcy obfitowało w wiele wydarzeń, które uznajemy za nasze sukcesy. Zacznę jednak od statystyk. W trakcie tego sezonu opublikowaliśmy 9 numerów, a łącznie pojawiło się 57 artykułów, w tym 17 recenzji koncertów oraz dwa wywiady. Odnotowaliśmy, że w przeciągu tego okresu naszą stronę wyświetlano niemalże 16 tysięcy razy!

Co jeszcze dobrego?

Po pierwsze, udało nam się zawiązać współpracę z Teatrem Wielkim w Poznaniu, dzięki czemu zyskaliśmy możliwość łatwiejszego podsłuchiwania poznańskich premier operowych i innych ciekawych wydarzeń związanych z tym, jakże charakterystycznym punktem na muzycznej mapie Poznania. Po drugie, nawiązaliśmy współpracę z wydawnictwem Fortuna Music i jesteśmy na bieżąco z twórczością szalenie aktywnego trębacza Macieja Fortuny. Przyznajemy, że nawet nam czasem trudno za nim nadążyć! Gonitwa za jazzmenami jest także możliwa dzięki Stowarzyszeniu Jazz Poznań. Gdyby tego było mało, objęliśmy patronatem medialnym koncert Zagan Acoustic Trio z Krzesimirem Dębskim oraz koncert Pameli Howland i Stana Breckenridge’a. Oba koncerty zostały zorganizowane przez ARTmosferę. Patronowaliśmy także VIII Ogólnopolskiemu Zjazdowi Studentów Muzykologii, zorganizowanemu przez Studenckie Koło Naukowe Muzykologów UAM.

Ponadto wystartowaliśmy w tegorocznej edycji  konkursu Blog Roku, w którym otarliśmy się o pierwszą dziesiątkę blogów. W przyszłym roku liczymy, że dzięki Wam zajdziemy jeszcze wyżej! Cieszymy się ogromnie, że na naszym fanpage’u na Facebooku przekroczyliśmy 700 polubień. To dla nas niezwykle ważne, że grono naszych czytelników rośnie z każdym numerem!

Miło jest nam także pochwalić się pierwszym tytułem magistra w naszych szeregach!

A numer 17?

W ostatnim numerze sezonu przygotowaliśmy dla Was kilka bardzo ciekawych artykułów. Po pierwsze, Dobrochna zgłębia się w boską naturę Wacława Niżyńskiego, przedstawioną w biografii autorstwa Lucy Moore. Jak autorka mierzy się z historią życia jednej z ikon XX- wiecznego baletu? Dowiecie się tego w najciekawszej recenzji książki, jaka ukazała się na naszym blogu! O boskości pisze również Marta w swoim tekście na temat śpiewaczki, której determinacja była zdecydowanie większa od talentu. Aleksandra natomiast odnajduje koligacje dwóch Tomaszów. Jak bardzo życie dwóch, zupełnie innych osób może być do siebie podobne? Paweł jest tak zadowolony z tytułu tekstu, że nie chce zdradzić, o czym napisał.

  1. Niżyński – bóg seksu –  Dobrochna Zalas
  2. …jak co komu wychodzi, czyli o boskiej Florence – Marta Szostak
  3. Stan umysłu Tomasza – Aleksandra Bliźniuk
  4. Dlaczego ucięli Billemu Joelowi? – Paweł Kujawiak

Recenzje:

  1. Ethno Port – festiwal ludzi – Ihor Wasylik
  2. Papierowa idea Out Of Time – Paweł Kujawiak
  3. Powściągliwy Borys Godunow w niespokojnych czasach – Dobrochna Zalas

Autor

PanPaweł

Zainteresowany wszystkim, poszukujący inspiracji wszędzie. Lubi poznawać i tworzyć. Zawsze stara się zrobić lepiej, niż potrafi.

3 myśli na temat “Podsłuchaj! nr 17”

Dodaj donos

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s