„Aida” w Poznaniu – konkurs!

Już niedługo w Teatrze Wielkim w Poznaniu ponownie usłyszymy Aidę w reżyserii Marka Weissa-Grzesińskiego. Z tej okazji zorganizowaliśmy KONKURS, w którym wygrać możecie podwójne zaproszenia na spektakl, który odbędzie się 29 maja!

Aida należy do najsłynniejszych oper XIX wieku i do najważniejszych dzieł Giuseppe Verdiego. Libretto opery autorstwa Antonio Ghislanzoniego może wprawdzie przypominać nieco brazylijską telenowelę, lecz wszelkie niedostatki warstwy tekstowej rekompensowane są znakomitą muzyką Verdiego. To dla niej przede wszystkim warto udać się tego dnia do Teatru Wielkiego w Poznaniu.

unnamed-2

Głównym tematem dramatu są rozterki zwycięskiego egipskiego generała Radamesa, kochanego przez dwie kobiety, córkę faraona Amneris i brankę Aidę. Wybór kobiety dokonany przez Radamesa pociągnie za sobą negatywne skutki… Julian Budden opisuje Aidę jako chwilę czystego klasycyzmu w karierze Verdiego. Apogeum włoskiego śpiewu spełnia się w partiach Aidy, Amneris czy Ramadesa. Warstwa muzyczna tego dzieła stanowi doskonałą syntezę romantycznej tradycji włoskiej i francuskiej grand opéra. Widowiskowe sceny zbiorowe, arie zapierające dech w piersiach oraz poruszające sceny dramatyczne sprawiają, że dzieło to nie pozostawia nikogo obojętnym.

W poznańskim spektaklu w tytułowej roli usłyszymy Barbarę Kubiak. Sopranistka ta podczas ostatniej premiery w  Teatrze Wielkiem w Poznaniu – Jenufie dała się poznać jako artystka o niezwykle dojrzałym talencie. Jej operowe kreacje są świetne zarówno na poziomie muzycznym, jak i aktorskim. Drugi, główny kobiecy głos tej opery należy do mezzosoprniastki Heleny Zubanovich, która w Aidzie wciela się w rolę Amneris. W wywiadzie z Aliną Kurczewską w Radiu Merkury powiedziała, że jest to dla niej jedną z ulubionych ról. Zubanovich to niezwykle utalentowana artystka z ogromnym doświadczeniem scenicznym. Jej talent docenił Witold Lutosławski — Zubanovich była jego ostatnią stypendystką. W roli Radamesa usłyszymy Michala Lehotsky. W poznańskim spektaklu prócz doskonałych solistów podziwiać możemy piękną scenografię!

Mamy dla Was aż 5 podwójnych zaproszeń na spektakl Aida, który odbędzie się 29 maja o godzinie 18.00! Aby zdobyć podwójne zaproszenie wystarczy odpowiedzieć na pytanie – Jaka opera będzie miała swoją premierę w czerwcu 2016 roku w Teatrze Wielkim w Poznaniu?

Odpowiedzi prosimy przesłać na adres: podsluchaj.blog@gmail.com. O przyznaniu nagrody decyduje kolejność zgłoszeń.

Uwaga! Konkurs został zakończony! Podwójne wejściówki wygrali: Marcin Sipurzyński, Maria Ledeman, Klaudia Skorupińska, Filip Dziurla oraz Damian Kaczmarek. Gratulujemy!

W mailu prosimy zawrzeć odpowiedź na pytanie wraz z danymi osobowymi (imię i nazwisko). Zgłoszenia bez wymaganych informacji nie zostaną przyjęte. Na łamach bloga opublikujemy nazwiska zwycięzców.

Powodzenia!
Aleksandra Bliźniuk

2 myśli na temat “„Aida” w Poznaniu – konkurs!”

Dodaj donos

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s