VIII Ogólnopolski Zjazd Studentów Muzykologii – zapowiedź

W dniach 9-11 maja 2016 roku w Katedrze Muzykologii na Wydziale Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza odbędzie się VIII Ogólnopolski Zjazd Studentów Muzykologii, któremu patronujemy.

Podczas konferencji naukowej towarzyszącej Zjazdowi uczestnicy będą mogli zapoznać się z ponad 40 referatami o tematyce muzycznej. Szczególnie zachęcamy czytelników Podsłuchaj do wysłuchania wystąpień członków Aparatu podsłuchowego: Aleksandry – Twórczość Tomasza Sikorskiego inspirowana egzystencjalizmem w kontekście biografii kompozytora na przykładzie utworów: „Widok z okna oglądany w roztargnieniu” oraz „Milczenie syren”, Marty – Recepcja opery „Porgy and Bess” George’a Gershwina w świetle amerykańskiej krytyki muzycznej w latach 1935-1936, oraz Ihora – Ukraińskie pieśni rocznego cyklu kalendarzowego.

Do głównych atrakcji Zjazdu będzie należał wykład w języku angielskim pt. Nacjonalizmy w muzyce XIX wieku: casus Chorwacji i Irlandii, wygłoszony 9 maja przez gości zagranicznych – prof. Stanislava Tuksara z Uniwersytetu w Zagrzebiu, a także prof. Harry’ego White’a z University College Dublin. Ponadto 10 maja o godz. 19:00 w Auli Lubrańskiego UAM odbędzie się nieodpłatny koncert Listen, friend, podczas którego usłyszymy kwartet wokalny BeFour oraz Chór Kameralny Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego pod dyrekcją Marka Gandeckiego.

Serdecznie zapraszamy!

lst3krzyw2

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE MOŻNA ZNALEŹĆ POD ADRESEM:
 https://muzykologiapoznan.wordpress.com

Autor

Dobrochna Zalas

Z wykształcenia muzykolog, z zamiłowania słuchaczka i czujna obserwatorka sztuki. Jej zainteresowania oscylują wokół historii muzyki XX wieku do czasów współczesnych, ze szczególnym uwzględnieniem utworów scenicznych. Przypatruje się kontekstom i relacjom miedzy sztukami – bez uwzględniania granic.

2 myśli na temat “VIII Ogólnopolski Zjazd Studentów Muzykologii – zapowiedź”

Dodaj donos

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s