Krzesimir Dębski i Zagan Acoustic – zapowiedź

17 maja w poznańskim klubie Blue Note odbędzie się wyjątkowy koncert dla spragnionych rozrywki na poziomie! Krzesimir Dębski zagra wraz z kwartetem Zagan Acoustic. Jazz, muzyka filmowa oraz folk to tylko niektóre z licznych nurtów, które artyści wspólnie odkryją przed publicznością. Organizatorem wydarzenia jest ARTMosfera.

Krzesimira Dębskiego chyba nie trzeba przedstawiać. Jeśli jednak ktoś przez ostatnie 40 lat nie włączył radia, podajemy garść informacji. Dębski to ikona muzyki jazzowej. Najbardziej znany jest jako skrzypek i kompozytor, jednakże zajmuje się również dyrygenturą czy aranżacją. Jego wszechstronne zdolności były wielokrotnie doceniane przez publiczność i krytyków na całym świecie. Od 1980 wraz ze String Connection koncertował po krajach Europy, a także USA i Kanadzie. W 1985 roku znalazł się na liście 10-ciu najlepszych skrzypków jazzowych według magazynu Down Beat. Ponadto wielokrotnie zdobywał tytuły Najlepszego Skrzypka, Kompozytora, Aranżera Roku w ankietach magazynu Jazz Forum. Podczas swojej długiej kariery współpracował z takimi gwiazdami, jak: Jose Carreras, Jose Cura, Adam Makowicz, Jean – Luc Ponty, Mark O’Connor, John Blake, Nigel Kennedy.

Dębski w swoim dorobku ma ponad 30 płyt. Jest autorem około 50 utworów symfonicznych i kameralnych. Jego muzykę można usłyszeć w wielu spektaklach teatralnych i baletach, ale również filmach fabularnych i dokumentalnych, m.in.  Ogniem i mieczem (1999) czy Szatan z VII klasy (2006). Na zamówienie hollywoodzkiej wytwórni LimeLight Films napisał również muzykę do 16 filmów Charlie Chaplina z lat 1914-1917.

Zagan Acoustic tworzy czterech muzyków: Paweł Zagańczyk (akordeon), Joachim Łuczak (skrzypce), Andrzej Wojciechowski (klarnet) oraz Jarosław Stokowski (kontrabas). Łączy ich klasyczne wykształcenie, które zdobyli w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Każdy z nich ma jednak indywidualne spojrzenie na muzykę, dzięki czemu różnorodność przenika ich muzykę. Zespół, który powstał w 2006 roku ma na swoim koncie już dwie płyty. Na drugiej z nich – „Folk&Roll” – kwartetowi towarzyszy Krzesimir Dębski.

Więcej informacji znajdą Państwo tu: https://www.facebook.com/events/218522481849368/

Zapraszamy!


[Zdjęcia otrzymaliśmy od organizatorów.]

2 myśli na temat “Krzesimir Dębski i Zagan Acoustic – zapowiedź”

Dodaj donos

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s