7. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej – Q’uarto Mondi

Już za chwile rozpocznie się 7. edycja Festiwalu Muzyki Kameralnej Q’uarto Mondi. W ciągu 8 dni odbędzie się 7 koncertów, podczas których będzie można usłyszeć dzieła kameralistyki w wykonaniu cenionych zespołów. Gospodarzem będzie poznański zespół Meccore String Quartet, ale prócz nich będzie można usłyszeć także niemiecki Kuss Quartett, francuski Quatuor Hermès, brytyjski Doric Quartet, amerykański Dover Quartet oraz światowej sławy francuskiego klarnecistę Michele Lethiec. Czekamy także na występ wzrastających talentów podczas koncertu Meccore Proms.

Zeszłoroczna edycja przekonała nas, że Q’uarto Mondi to festiwal, od którego można wiele wymagać. Co więcej, można oczekiwać, że te wymagania spełni. Pomimo nieprzyjaznego środowiska dźwiękowego Starego Rynku i strasznego upału panującego w sali koncertowej, zeszłoroczny festiwal był dla mnie okresem pięknych muzycznych przeżyć. W tym roku liczę na równie bogate doznania. Pozytywną cechą Q’uarto Mondi jest to, że prócz zespołów i muzyków z ustaloną już renomą, wystąpią także młodsze i mniej znane zespoły. W ubiegłym roku były to znakomite Sajsiecki Trio, Tinnitus Quartet oraz bliżej poznane na Podsłuchaj! Erlendis Quartet.

Na 7. edycji Q’uarto Mondi oferuje bardzo bogaty program. Usłyszymy zarówno utwory, które należą do kanonu kameralistyki (Kwartet smyczkowy B-dur KV 458 W.A.Mozarta czy też Kwartet „Śmierć i dziewczyna” F. Schuberta), jak i rzadziej wykonywane kompozycje ( Kwartet smyczkowy op. 1 G. Kurtága czy  5 Sätze op. 5 A. Weberna).

Serdecznie zapraszam wszystkich do zajrzenia na stronę internetową – quartomondi.com – gdzie dostępny jest harmonogram festiwalu oraz programy poszczególnych koncertów. Jednocześnie przypomnę, że bezpłatne bilety na koncerty w Sali Kominkowej należy odebrać w kasie lub punkcie informacyjnym CK Zamek.

Paweł Kujawiak.

Autor

PanPaweł

Zainteresowany wszystkim, poszukujący inspiracji wszędzie. Lubi poznawać i tworzyć. Zawsze stara się zrobić lepiej, niż potrafi.

Dodaj donos

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s