Miles Lives! Fortuna & Pilasiewicz w Akademii Muzycznej! KONKURS

Postaci Milesa Davisa przedstawiać Wam nie trzeba. Gdyby jeszcze żył, obchodziłby w tym roku 90. urodziny. Zastanawiam się, czy te prawie 60 lat temu, gdy wraz z Gilem Evansem (i jego orkiestrą) wchodzili do studia nagrań, wiedzieli, jak owocna stanie się ich współpraca. W latach 1957-63 nagrali wspólnie 3 albumy – Miles Ahead, Porgy and Bess oraz Sketches of Spain – a każdy z nich to kolejne arcydzieło.

Maciej Fortuna wraz z Patrykiem Pilasiewiczem i jego orkiestrą, składają hołd duetowi Davis – Evans wykonując ich wybrane utwory. Sami o sobie piszą:

Pierwsze w Polsce koncertowe wykonanie repertuaru zaczerpniętego z Miles Ahead, Porgy And Bess i Sketches Of Spain jest w naszym przekonaniu dobrym początkiem do świętowania 90. rocznicy urodzin genialnego trębacza – jednego z największych jazzowych poetów. Od wielu lat podążamy ścieżką przyjaźni Milesa Davisa i Gila Evansa, próbując zbliżyć się do fenomenu dokonań obu artystów i podzielić się muzyką przez nich stworzoną z najbliższymi nam, polskimi wielbicielami jazzu. Zaczęliśmy od początku – od rekonstrukcji albumu Birth Of The Cool. Podczas długich prób i wielu koncertów nawet nie marzyliśmy, że uda nam się wykonać ten program z jedynym żyjącym członkiem legendarnego Nonetu Milesa – Lee Konitzem. W listopadzie 2014 roku, po 65 latach od nagrania płyty, materiał ten zabrzmiał na scenie Estrady Poznańskiej podczas festiwalu Made In Chicago z Lee Konitzem i Maciejem Fortuną jako solistami.

Aby poczuć samego Davisa i Evansa w muzyce, nie będzie lepszej okazji niż koncert Miles Lives, który odbędzie się w najbliższą niedzielę. My także się tam pojawimy i opowiemy jak było. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę, 13.03 o godzinie 19.00 w Auli Novej w Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Jednakże Wy też możecie przyjść. Mamy dla Was dwie wejściówki, które możecie zdobyć w prosty sposób! Wystarczy, że wyślecie odpowiedź na nasze pytanie na naszego maila podsluchaj.blog@gmail.com. Dwie pierwsze osoby dostaną od nas wejściówkę na koncert. Pytanie brzmi: W którym polskim mieście znajduje się pomnik Milesa Daivsa?  Prosimy o podanie w mailu danych osobowych, będziemy kontaktować się ze zwycięzcami drogą mailową.

Znamy już zwycięzców! Są to Pani Joanna Bączkiewicz oraz Pan Bartosz Zakrzewski. Gratulujemy!

Autor

PanPaweł

Zainteresowany wszystkim, poszukujący inspiracji wszędzie. Lubi poznawać i tworzyć. Zawsze stara się zrobić lepiej, niż potrafi.

Dodaj donos

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s