Podsłuchaj nr 12

cropped-1017039_714824158555745_6576870663378097707_n2.jpgTo już 12. numer Podsłuchaj! Odkąd zaczęliśmy tworzyć nasz blog, staramy się na bieżąco opisywać wszystkie najważniejsze muzyczne wydarzenia, zarażać Was miłością do sztuki i angażować do dyskusji. Każdy z nas, co widoczne jest również w tym numerze, ma na to swój własny sposób. 12 numerów tego sezonu to 12 miesięcy naszej pracy, ponad 50 artykułów (w tym wywiady, felietony, recenzje, obszerne publikacje z zakresu historii muzyki…), ale przede wszystkim 12 miesięcy to Wy. Niedawno dostaliśmy wiadomość na naszą skrzynkę mailową, w którym przeczytaliśmy:

The concert hall at the Sydney Opera House holds 2,700 people. This blog was viewed about 10,000 times in 2015. If it were a concert at Sydney Opera House, it would take about 4 sold-out performances for that many people to see it.

W aktualnym numerze Aleksandra Bliźniuk zastanawia się nad fenomenem religijnego kiczu i stawia pytanie:

Czy dziecko, które od najmłodszych lat otrzymuje obrzydliwe obrazki pulchnych aniołków oraz św. Maryi z różowymi pąsami na policzkach oraz słucha organisty, który w pijanym bądź trzeźwym widzie wygrywa swoje natchnione dźwięki, może stać się świadomym, „pełnym” człowiekiem?

Paweł Kujawiak podsumowuje dotychczasową działalność Dawida Podsiadło, a także zastanawia się nad dalszą drogą „naszego brytola”. Anna Sobczak opowie Wam, czy dzień archiwisty musi być nudny? Ihor Wasylik recenzuje płytę zespołu z Przemyśla. Jeśli lubicie folk, ten tekst jest dla Was!

  1. Grajmy Panu tandetę! – Aleksandra Bliźniuk
  2. Byle w dobrą stronę – Paweł Kujawiak
  3. Dzień z życia archiwisty – Anna Sobczak
  4. Krajka w gościach – Ihor Wasylik

Zapraszam do podsłuchiwania przez kolejne 12 miesięcy!
Aleksandra Bliźniuk

5 myśli na temat “Podsłuchaj nr 12”

Dodaj donos

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s