Podsłuchaj nr 6

1017039_714824158555745_6576870663378097707_nSesja już za nami! Z powodzeniem rozpoczynamy kolejny fragment naszej muzykologicznej drogi.

Żałujemy, że nie udało nam się przejść do kolejnego etapu w konkursie Blog Roku 2014, jednakże bardzo dziękujemy za Wasze wsparcie. Aktualnie czekamy na rozwiązanie konkursu „Kropka” fundacji MEAKULTURA. Wyniki zostaną ogłoszone 9 kwietnia.

W tym numerze Podsłuchaj artykułów mniej niż zwykle, bo tylko trzy, ale za to bardzo interesujące. Anna Sobczak umiejętnie opowie Wam o prawach autorskich z punktu widzenia muzyki renesansu i średniowiecza. Aleksandra Bliźniuk specjalnie dla Was omawia najnowszą książkę o Ewie Demarczyk. Dokąd sięga granica prywatności artysty i czy artysta sam może je wyznaczać? Dobrochna Zalas wybiera się za Morze Bałtyckie i przybliża nieco historię szwedzkiej muzyki XX wieku. Gdzie indziej możecie się tego dowiedzieć?

W przyszłym miesiącu odbędzie się 44. Poznańska Wiosna Muzyczna. Oczywiście nie zabraknie tam naszych podsłuchów, więc szykujcie się na relacje z koncertów. Tymczasem zapraszamy do czytania i komentowania poniższych artykułów.

Paweł Kujawiak

  1. Jedenaste – nie ściągaj! – Anna Sobczak
  2. Czarny Anioł – opowieść o Ewie Demarczyk – Aleksandra Bliźniuk
  3. Fylkingen – mekka północy? – PÅ SVENSKA #4 – Dobrochna Zalas

5 myśli na temat “Podsłuchaj nr 6”

Dodaj donos

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s