Podsłuchaj nr 3

To już trzeci numer nowej edycji Podsłuchaj! Bardzo cieszymy się z dużej i coraz większej ilości czytelników. Dziękujemy Wam! Chcielibyśmy podzielić się z Wami dobrą nowiną. Od dzisiejszego numeru do grona redakcji dołączyła Anna Sobczak (nick: Pikku Myy)! Będzie się z Wami dzieliła swoją muzyczną pasją, głównie z zakresu muzyki dawnej. Cieszymy się z jej wsparcia i gorąco zachęcamy Was do przeczytania jej pierwszego artykułu :)

W dzisiejszym numerze będziecie mogli przeczytać kolejny artykuł Pana Pawła z serii Co tu tak głośno? pt. Biczująca czwórka czyli co tu tak głośno?. Tym razem dowiecie się o trash metalu – jego historii oraz głównych przedstawicielach: Metallice, Anthraxie, Slayerze oraz Megadeth. Z zupełnie z innej bajki jest artykuł Aleksandry – Między ośmieszeniem a akceptacją – Minstrel shows!. Opowie w nim historię przedstawień, w których biali artyści poprzez parodię wprowadzają do sztuki postacie Murzynów. Aleksandra zastanawia się czy więcej w tym tolerancji czy upokorzenia. W tym numerze czekając Was aż trzy felietony! Melonikow w tekście pt. Taniec wśród mieczów snuje rozważania na temat istoty muzyki, jej roli wśród innych sztuk oraz sensowności muzykologii. Vasylus powróciwszy z długich wojaży podzielił się z nami swoimi wrażeniami z dzikiej Ameryki w tekście pt. Rynek muzyczny dosłownie z ulicyAnna w swoim pierwszym podsłuchajowym tekście krytykuje szaleństwo listopadowego Bożego Narodzenia i konfrontuje współczesne ogłupienie z tradycją średniowiecznego chorału gregoriańskiego. Zapraszamy do przeczytania gorzkiego Listopadowego Bożego Narodzenia!

Spis treści:

I. Chłostająca czwórka, czyli co tu tak głośno? – Pan Paweł.

II. Między ośmieszeniem a akceptacją – Minstrel shows! – Aleksandra.

III. Taniec wśród mieczów – Melonikow.

IV. Rynek muzyczny dosłownie z ulicy – Vasylus

V. Listopadowe Boże Narodzenie – Pikku Myy.

Już niedługo zaprosimy Was do przeczytania kolejnych haseł w naszym Ilustrowanym słowniku muzycznym, a na czwarty numer Podsłuchaj zapraszamy 27.12.2014! :)

Przypominamy o możliwości oraz zachęcamy Was do współpracy! Jeśli jesteś rzetelny, systematyczny i lubisz pisać o muzyce dołącz do nas i zostań szpiegiem Podsłuchaj! 

Kontakt: podsluchaj.blog@gmail.com.

Życzymy miłej lektury!

 Aleksandra.

10 myśli na temat “Podsłuchaj nr 3”

Dodaj donos

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s