Podsłuchaj nr 2 + wywiad z Erlendis Quartet!

To już drugi numer Podsłuchaj!

W muzycznym świecie wiele się dzieje. Od ostatniego numeru mieliście okazję przeczytać dwa pierwsze hasła w naszym Ilustrowanym Słowniku Muzycznym: akord oraz fraza. Czy podoba się Wam nasz mały projekt? Może napotkaliście jakieś terminy muzyczne czy postaci, o których chcielibyście się dowiedzieć więcej? Dajcie znać w komentarzach lub na podsluchaj.blog@gmail.com. Spróbujemy wszystko wyjaśnić!

Istnieje już możliwość odnalezienia się w naszym Ilustrowanym Słowniku Muzycznym za pomocą odpowiedniej podstrony. Liczbę haseł będziemy sukcesywnie zwiększać i dodawać tam odpowiednie linki, abyście w każdej chwili szybko mogli znaleźć potrzebne Wam hasło.

Podsłuchaj starało się także uczestniczyć w życiu muzycznym w Polsce i szpiegowało dla Was na koncercie Erlendis Quartet. Aleksandra podzieliła się swoimi wrażeniami z koncertu.

W dzisiejszym numerze w artykule Odrobina kiczu nikomu nie zaszkodzi? możecie dowiedzieć się czym jest kicz muzyczny oraz gdzie możemy szukać jego cech w muzyce klasycznej. Ponadto Aleksandra w felietonie Kto z Was jest bez grzechu… O muzycznych mesjaszach, patrzy się na granice niewiedzy i ignorancji oraz zastanawia się czy Chopin pisał muzykę do filmów. Pan Paweł podzieli się swoją fascynacją z kręgu muzyki elektronicznej. Melonikow natomiast opowie wam o drugim Prokofiewie – Borysie Tiszczenko. Na koniec wywiad z wspomnianym kwartetem gitarowym Erlendis Quartet!

Spis treści:

I. Odrobina kiczu nikomu nie zaszkodzi? – Aleksandra.

II. Kto z was jest bez grzechu… O muzycznych mesjaszach – Aleksandra.

III. Ciche (wstaw cięcie) Pudło – PanPaweł.

IV. Kilka słów o… – Melonikow.

BONUS: Wywiad z Erlendis Quartet.

Życzymy miłej lektury!

PanPaweł

8 myśli na temat “Podsłuchaj nr 2 + wywiad z Erlendis Quartet!”

Dodaj donos

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s