Podsłuchaj nr 1

Aparat podsłuchowy znowu działa. Nowy „sezon” oznacza także zmiany na naszym blogu.  Przede wszystkim artykuły będą pojawiać się na wzór magazynu. Z poziomu wpisów zapowiadających kolejne numery, będziecie mieli bezpośredni dostęp do ich zawartości. W późniejszym czasie pojawi się także specjalna zakładka, która będzie zawierać spis numerów. Mamy ogromną nadzieję, że taki układ przypadnie Wam do gustu i pozytywnie wpłynie na odbiór naszych treści.

Kolejną nowością jest zapowiedziany projekt. Jest to słownik muzyczny. Będziemy przedstawiać wam zarówno najistotniejsze, jak i najciekawsze zagadnienia dotyczące muzyki – m.in terminologii muzycznej czy zasad muzyki. Przedstawimy w nim również sylwetki wybranych postaci związanych z historią muzyki. Projekt ten będzie wyjściem na przeciw osób mniej obeznanych z muzyką. Mamy nadzieję na waszą pomoc w budowaniu słownika muzycznego – jeśli jakiś termin czy nazwisko wzbudzi Waszą ciekawość, możecie zawsze dać nam o tym znać zarówno w komentarzach, jak i drogą mailową. Postaramy się jak najpełniej zaspokoić waszą ciekawość. Pierwsze hasło już w tym tygodniu!

Numer pierwszy zawiera kolejny artykuł z cyklu Nie tak straszne dysonanse. Tym razem Aleksandra opowie o specyficznym nurcie muzyki polskiej, w którym pierwszorzędną rolę ma brzmienie. Mowa oczywiście o sonoryzmie. Ponadto w felietonie Pogaduszki komisyjne opowie o zachowaniu jury podczas konkursów i egzaminów muzycznych. PanPaweł w numerze pierwszym zrobił kolejny przystanek w cyklu o historii muzyki metalowej. W artykule Brytyjski łomot czyli co tu tak głośno? dowiecie się o zupełnie nowych, bardzo istotnych wpływach w muzyce metalowej wypływającej z Wielkiej Brytanii lat 80. PanPaweł także zastanawia się nad specyficzną relacją środowisk kościelnych i grupy Behemoth w felietonie Płonące stosy.

Spis treści:

I. Nie tak straszne dysonanse. Sonorystyka część I, czyli nadrzędna rola brzmienia – Aleksandra.

II. Pogaduszki komisyjne – Aleksandra.

III. Brytyjski łomot czyli co tu tak głośno? – PanPaweł.

IV. Płonące stosy – Pan Paweł.

Mamy ogromną nadzieję, że zarówno zmiany, jak i treści Was zaciekawią. Zapraszamy do czytania!

Pan Paweł i Aleksandra.

Autor

PanPaweł

Zainteresowany wszystkim, poszukujący inspiracji wszędzie. Lubi poznawać i tworzyć. Zawsze stara się zrobić lepiej, niż potrafi.

Dodaj donos

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s