Dobre płyty za dwie dychy – Wróbelek z klarnetem

Nieraz, wędrując wśród półek z muzyką w różnych sklepach typu „Nie dla idiotów”, natrafiałem na prawdziwe perełki. Bardzo często w takich sklepach można dostać świetne wydawnictwa za bardzo niewielkie kwoty. Seria „Dobre płyty za dwie dychy” będzie składać się z recenzji tego co udało mi się wyszperać między regałami i o czym warto o tym napisać.

Dziś pokrótce opiszę wam kolejne płyty, które zostały wydane w seriach opisanych w poprzednich wpisach z serii „Dobre płyty za dwie dychy” : „The Real… oraz Giants of Jazz.

The Real Benny Goodman to monografia „Króla Swingu”, klarnecisty i lidera jednego z najsłynniejszych Big Bandów w latach 30 ubiegłego wieku.  Zestaw ten składa się z trzech płyt, na których łącznie znajdują się 64 utwory. Znajdują się tu takie hity jak Sing, Sing, Sing, Let’s Dance czy świetna aranżacja Body & Soul. Niestety cała twórczość jest nagrana jakby losowo. Wydanie niczym nie różni się od The Real Miles Davis czy Duke Ellington. Jest to trzyczęściowe rozkładane pudełko tekturowe z plastikową wkładką a płyty przypominają winyle. Jeżeli czujesz się dobrze w klimatach BigBandowego swingu to The Real Benny Goodman to zestawienie jak najbardziej dla Ciebie!

DSC06759

Edith Piaf, The Essential Collection jest kolejną składanką – monografią. Edith Piaf chyba nie wymaga specjalnych introdukcji – świetna francuska śpiewaczka ubiegłego wieku :) Podobnie jak w Giants of Jazz metalowe pudełko w czarno różowych barwach wygląda świetnie. Na trzech płytach znajduje się po 20 utworów co daje nam jakieś 3,5  godziny muzyki. Są tu takie utwory jak La Vie En Rose, Mon Legionnaire, Padam Padam czy Hymne A L’amour. Jeśli ktoś lubi głos Małego Wróbelka na pewno nie ominie tej składanki :)

Edith Piaf

Pan Paweł

2 myśli na temat “Dobre płyty za dwie dychy – Wróbelek z klarnetem”

Dodaj donos

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s